You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Úpravna vody Sandelermöns

Informace o projektu

Místo stavby: Sandelermöns, Německo

  • úpravna vody s kruhovými nádržemi pro akumulaci 20 000 m³ vody

Požadavky

  • bednění kruhových nádrží, stěn a sloupů s co nejmenším množstvím materiálu za co nejkratší dobu

Zákazník

Stavbu provedl: Ludwig Freytag GmbH & Co. KG, Wilhelmshaven Office
Návrh bednění a lešení: PERI Oldenburg a PERI GmbH, Německo

 

 

 

Výhody pro zákazníka

  • rychlé a přesné bednění kruhových nádrží se systémem RUNDFLEX Plus
Ewald Jelten, mistr
Ewald Jelten
mistr

Se systémem RUNDFLEX Plus jsme potřebovali pouze polovinu času v porovnání s běžným kruhovým bedněním. Tento promyšlený systém snižuje potřebné množství materiálu a pracnost a obsahuje všechno příslušenství. Bezpečnostní zařízení se montuje snadno a účelně. Moji lidé si se systémem RUNDFLEX Plus dobře rozumí - je skutečně dobrý.

Řešení PERI

Kruhové bednění RUNDFLEX Plus ve spojení s rámovým bedněním TRIO a podpěrným systémem PERI UP nabízelo stavařům to nejvýhodnější řešení. Vnější stěny tak mohly být bedněny, armovány a betonovány ve čtyřech 25 m dlouhých úsecích. Nastavení sestav kruhového bednění bylo prováděno přímo na stavbě. Ušetřilo to náklady na přepravu a zároveň umožnilo stavbě zhotovení vnitřních stěn se stejnou sadou bednění.

Díky ohybově tuhému systému závor nejsou u bednění RUNDFLEX Plus potřeba žádné další závory. To usnadnilo manipulaci a zajistilo velkou úsporu času. Zámek BFD z programu TRIO se postaral o rychlé a čisté spojení panelů a možnil i spojení s vložkou do 10 cm.

Pro rovné příčky byly použity panely TRIO 330 naležato. Se sloupovým bedněním TRIO bylo rychle obedněno a zabetonováno 12 železobetonových sloupů. Sestavy armovacího lešení PERI UP přitom nabízely pro práci s bedněním bezpečné pracovní plošiny. Tyto sestavy mohly být posunovány na kolečkách nebo přemísťovány vcelku s pomocí jeřábu.