You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Panelové stropní bednění SKYDECK

SKYDECK je osvědčený stropní systém, který umožňuje při použití padací hlavy odbednění již následující den v závislosti na tloušťce stropu a pevnosti betonu. Pro stavbu to znamená především menší zásoby bednicího materiálu. Díly systému SKYDECK jsou vyrobeny z hliníku. Maximální hmotnost jednotlivých dílů do 15 kg usnadňuje manipulaci a zrychluje montáž.

Jednoduchá montáž hliníkových panelů do nosníků SLT

Padací hlava umožňuje odbednění v krátké době

SKY kotva umožňuje bezpečnou montáž shora

 • Snadná manipulace
  největší stropní panel váží pouze 15 kg
   
 • Rychlá montáž
  malé množství systémových dílů
   
 • Flexibilita
  možnost odbednění po krátké době
   
 • Velká přesnost povrchu betonu
  vysoká kvalita stropních panelů
   
 • Bez nároků na tesaře
  i méně kvalifikovaný pracovník zvládne po zaškolení samotnou montáž
   
 • Bez nákladů na překližku
  kvalitní fóliovaná březová překližka je osazena přímo v rámu panelu
   
 • Velká bezpečnost práce
  SKY kotva umožňuje bezpečnou montáž
   
 • Minimální náklady na čištění
  panely a nosníky jsou opatřeny okapnicemi

Dnešní doba výrazně změnila pohled na používání klasických nosníkových stropních bednění ve stavitelství. Světové trhy čelí nedostatku smrkových dřevin, ze kterých se vyrábí plnostěnný nosník VT 20 nebo populární příhradový nosník GT 24. Vedle nárustu ceny rovněž dochází k omezení kapacit výrobců a k delším dodacím lhůtám. Dále je nutno zmínit zvyšování cen překližky a vývoj ceny práce ve stavitelství. Tyto důvody nás potom vedou k zamyšlení, zda tradiční nosníkové stropní bednění je správné řešení pro naši stavbu.

Vývoj ceny práce
Zdroj: Český statistický úřad

Vývoj ceny 3vrstvé překližky
Zdroj: PERI, spol. s r.o.

Jako alternativu firma PERI nabízí osvědčený stropní systém SKYDECK. K hlavním přednostem tohoto sytému patří zejména snadná manipulace, rychlá montáž, flexibilita a již zabudovaná překližka ve stropních panelech, čímž odpadá nutnost nákupu překližky pro projekt. V grafu č. 1 jsme připravili porovnání nákladů řpi realizaci bytového domu o výměře stropu 15 000 m2 se systémem SKYDECK a MULTIFLEX. Základní rozdíly při posuzování obou systémů jsou v pracnosti a spotřebě bednicích desek. Tyto náklady způsobují téměř 20% úsporu při práci se systémem SKYDECK. Graf č. 2 zobrazuje další úspory, pokud pracujeme s vlastním systémem a odpisujeme jej, proti cenám nájemním. Odepisujeme-li systém 5 let a bedníme dvakrát za měsíc, je náklad na  1 m2 téměř poloviční. Přesto je životnost systému jistě dvojnásobná.  

Graf 1
Porovnání nákladů pro bytový dům
Zdroj: PERI, spol. s r.o.

Graf 2 
Porovnání nájmu a koupě systému
Zdroj: PERI, spol. s r.o.

Technická podpora a školení

Firma PERI může nabídnout proškolení svým servisním týmem přímo na staveništi. V případě zájmu kontaktujte svého manažera odbytu PERI.

Více informací o školení naleznete zde