You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

28
čvn
28
čvn

Firma PERI představí na veletrhu bauma budoucnost lešení

28. 6. 2022


Tisková zpráva

28. 6. 2022
  • Tisková zpráva (en|de)
  • 7 850 znaků (bez mezer)
  • 6 x foto
  • 60.4 MB
Stáhnout tiskovou zprávu

Výrobce bednění a lešení prezentuje novinky pro lešení

Výstavní hala PERI v severní části výstaviště (stánek FN 719) v Mnichově se od 24. do 30. října 2022 pod heslem „Tvoříme budoucnost“ otevře návštěvníkům a nabídne jim kromě působivých exponátů, praktických ukázek, osobních setkání a informačních akcí také mnoho dalších zajímavostí. Firma PERI ukáže mimo jiné zcela nové inovace v oblasti lešení a další vývoj digitálních aplikací pro navrhování.

Návštěvníci výstavní haly PERI se mohou těšit na některé novinky v oblasti lešení. Výrobce bednění a lešení ukáže, jak mohou osvědčená řešení, digitální aplikace a pomoc odborníků učinit stavbu lešení hospodárnější, rychlejší a bezpečnější – nyní, ale i do budoucna.

Skvělé výsledky s malým počtem dílů

V popředí představovaných inovací stojí stavebnice lešení PERI UP, která umožňuje s malým počtem dílů velké množství různých nasazení. V souladu s logikou stavebnice ukáže firma PERI na baumě nové doplňky, které rozšiřují rozsah funkcí. Například zastřešení pro velká rozpětí do 45 m jsou doplněna o praktická řešení pro malá rozpětí do 25 m. Všestrannost stavebnice bude také názorně předvedena na mnoha dalších exponátech. Kromě fasádního a pracovního lešení si návštěvníci prohlédnou například podpěrná lešení.

Zájemci o lešení se navíc mohou těšit na zajímavou novinku, která bude k vidění právě na veletrhu. Už mnoho let nabízí firma PERI vhodné řešení pro téměř každou fasádu se sloupkem Easy. Další milník pro fasádní lešení nyní představují doplňkové vertikální sloupky. Otevírají ještě širší spektrum použití a tím zcela nové možnosti na stavbě – při kompatibilitě s již osvědčenými vertikálními sloupky.

Letos se firma PERI na baumě zaměří také na úspěšné novinky, které jdou ruku v ruce se systémem sloupků. Například systémově integrované, předem montované zábradlí, mnohostranné styčníky lešení a princip „nasunutí místo šroubování“.

Optimalizované schodiště pro zvýšení flexibility

Jako další zajímavost představí firma PERI na baumě rozsáhlé portfolio schodišť. Nově jsou zavedena lehká hliníková schodiště s šířkou 67 cm a 75 cm. Ta mohou být snadno připojena ke stávajícímu fasádnímu lešení PERI UP bez použití dodatečných sloupků a speciálních dílů. Díly schodiště lze zároveň kombinovat s fasádními a základními díly PERI UP, což lešenářům poskytuje nejen větší flexibilitu na staveništi, ale také při skladování. Kombinace základních dílů lešení PERI UP a schodiště o šířce 75 cm umožňuje montáž samostatné schodišťové věže s protisměrným schodištěm.

Prvky vyztužení zajišťují bezpečnost a chrání pracovníky před potenciálním rizikem nehod již v průběhu montáže. Třída schodišť B s vyššími stupni přitom přináší dodatečný komfort. Díky nasazení nových výrobních a svařovacích technik se jedná u všech komponentů o robustní díly. Snadná manipulace kromě toho snižuje riziko chyb v průběhu montáže.

Velká podpora při dopravě, manipulaci a montáži

Zatímco schodiště PERI UP se stará o bezpečné přístupy, systém pro přepravu lešení STS 300 zajišťuje efektivní montáž lešení PERI UP. Systém STS 300 byl vyvinut speciálně pro stavebnici lešení PERI UP a může být jednoduše bez předchozí přestavby lešení a doplňkových sloupků nasazen s pomocí horizontál a rozet. Odnímatelné, stohovatelné koše umožňují kromě vertikálního transportu po lešení také horizontální transport na zemi, usnadňují logistiku a chrání zaměstnance omezením ruční přepravy materiálu. Další výhodou odnímatelných košů je současná nakládka a vykládka z bezpečné pozice na zemi a nahoře na lešení. To přináší nejen větší bezpečnost, ale také zkracuje čekací dobu. Tím, že je systém STS 300 dostavován o další úrovně spolu s lešením, je usnadněna montáž i demontáž lešení a zároveň je možné realizovat více projektů v kratším čase a s menším počtem pracovníků. Návštěvníci výstavní haly PERI se mohou o výhodách tohoto nového systému přesvědčit přímo na místě.

Rozsáhlé možnosti při kombinaci se stavebnicí pro inženýrské stavby

Firma PERI ukáže na veletrhu také možnosti spojení stavebnice lešení PERI UP se stavebnicí pro inženýrské stavby VARIOKIT. Tato kombinace umožňuje vytvoření hospodárných řešení pro pracovní plošiny, podpěrné systémy a přístupy. Základem je modul po 12,5 cm u VARIOKITU a 25 cm u lešení PERI UP. Dodávka od jednoho dodavatele zabrání ztrátám v místech spojů při navrhování i přímo na stavbě a možnost pronájmu dílů zajišťuje optimální efektivitu.

Na veletrhu předvede výrobce bednění a lešení použití stavebnice VARIOKIT ve stísněných prostorách jako nosné základny pro různá řešení s lešením PERI UP. Všechny spojovací a styčné díly si mohou návštěvníci vyzkoušet přímo na místě.

Plánování stavby lešení s digitální podporou

Návštěvníci veletrhu se mohou kromě dílů lešení seznámit také se softwarem a digitálními aplikacemi PERI a společně s odborníky zažít některé vybrané projekty v digitální podobě. Zájemci se mohou přímo na místě ponořit do rozšířené reality nebo se seznámit s možnostmi navrhování, které nabízejí různé aplikace. Firma PERI tak nabízí pohled, jak by mohla vypadat budoucnost digitálních aplikací.