You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

03
lis
03
lis

Obytný park ve Vídni

3. 11. 2016


Tisková zpráva

3. 11. 2016
  • Tisková zpráva (cz)
  • 4 383 znaků (bez mezer)
  • 5 x foto
  • 46.1 MB
Stáhnout tiskovou zprávu

Obytný park “Viertel Zwei – Rondo” Vídeň, Rakousko

Sedm extravagantně tvarovaných bytových věží ve tříčtvrťovém taktu s obíhajícími, organicky tvarovanými balkóny je podobně strhující, jako vídeňský valčík. Velmi dobrá kombinace bednění a lešení PERI s bezpečnostními prvky zajistila vysokou frekvenci jednotlivých taktů a tím i možnost dodržení napjatého časového harmonogramu stavby.

„Viertel Zwei“ – je název ambiciózního projektu v samém srdci hlavního města Rakouska. Kolem dostihové dráhy Krieau a v bezprostřední blízkosti Prátru nyní žije a pracuje již více než 4 000 lidí v nové, moderní městské čtvrti s rozsáhlou zónou bez automobilů. S projektem „Rondo“, který je momentálně realizován, vzniká sedm dalších, nevšedních bytových domů s 200 bytovými jednotkami a mateřskou školou. 4 - 10patrové a některé až 33 m vysoké domy jsou ozdobeny terasovitě uspořádanými balkóny, které se jako kruhy táhnou okolo horních pater. Tento exkluzivní bytový projekt bude mít k dispozici pod upravenými venkovními prostorami, které budou později sloužit jako park, společný 11 500 m2 velký suterén s 245 parkovacími místy.

Návrh bednění vytvořený na míru projektu

Věžové stavby budou mít celou konstrukci z betonu. Technici PERI z Rakouska vypracovali spolu s vedením projektu z prováděcí firmy Heitkamp Construction GmbH v dostatečném časovém předstihu koncepci pro bednění dle požadavků projektu, která zohledňovala především nákladnou výstavbu obíhajících, nepravidelně vyložených balkónů. Doba pro zhotovení hrubé stavby celého komplexu budov byla přitom stanovena na pouhých 10 měsíců.

Vyložené balkóny budované systémově

Pro vyložení balkónů z betonu a pro uložení prefabrikovaných parapetů sloužily stropní stoly z nosníkového stropního bednění MULTIFLEX. Hliníkové stropní stojky, spojené rámy MRK do podpěrných věží, odváděly spolehlivě zatížení přes všechny úrovně až do stropu podzemních garáží. Jako průběžné, dočasné zajištění proti pádu z výšky byl nasazen bezpečnostní systém PROKIT s ochrannými mřížemi s výškou 1,10 m.

Stěny, stropy a balkóny budovány odděleně

Pravoúhlé, vetknuté stěny stavby byly bedněny rámovým bedněním TRIO 330 a posunovány v předstihu směrem nahoru na sklápěcích lávkách FB 180. Tím byly odděleny práce na stěnách, stropech a také zhotovení částí staveb s balkóny. Panelové stropní bednění SKYDECK udávalo rychlé tempo při bednění stropních desek. S pomocí lehkých, hliníkových, systémových konstrukčních dílů může být v rychlém sledu obedněno i odbedněno. Systém padací hlavy umožňuje časné odbednění již po jednom dnu. Tak mohl být i velkoplošný strop společného suterénu zhotoven v rekordním čase a s minimálními zásobami materiálu.


Stavbu provedl
Heitkamp Construction GmbH, Vídeň

Investor/Projektant
IC Development GmbH, Vídeň

Architekt
Thomas Pucher, Graz

Podpora projektu
PERI Gmbh, Nußdorf ob der Traisen