You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

16
led
16
led

Bezpečnostní systém PROKIT

16. 1. 2013


Tisková zpráva

16. 1. 2013
  • Tisková zpráva (cz)
  • 5 188 znaků (bez mezer)
  • 4 x foto
  • 44.8 MB
Stáhnout tiskovou zprávu

Systémové díly pro snadnou manipulaci

Společnost PERI se při vývoji svých systémů zabývá vždy ve velké míře bezpečností. Před několika lety byl na trh uveden nový systém PROKIT EP 110.

PROKIT EP 110 je 1,10 m vysoký, rychle smontovatelný bezpečnostní systém, který chrání osoby před pádem z výšky u volných okrajů stropních desek až do úhlu sklonu 10 %. PROKIT EP 110 splňuje požadavky ČSN EN 13374 třída A.

Při vývoji systému PROKIT byl kladen důraz na snadné používání a malý počet jednotlivých systémových dílů. S ochrannými mřížemi, dlouhými 2,60 m, samovolně zajišťovacími sloupky a praktickými montážními patkami pro stěny nebo stropy je možné flexibilní a rychlé nasazení i u velmi komplikovaných tvarů stavby bez zvyšování nákladů na projekt. Alternativně mohou být použity jako držák sloupku také unikleště PUC, které se k stropní desce nebo parapetům připevňují křídlovou maticí. Vzhledem k přesahu ochranných mříží může být zabezpečena jakkoliv dlouhá volná hrana. V případě potřeby je pro délkové dorovnání k dispozici také ochranná mříž s délkou 1,30 m.

Práškové lakování ochranných mříží výrazně žlutou, popřípadě červenou barvou zajišťuje nejen dlouhou životnost systémových konstrukčních dílů, ale zároveň i výrazné označení nebezpečných úseků stavby. Na přání zákazníka mohou být mříže opatřené také jinou, běžnou barvou RAL – stavby jednotlivých společností tak mají mít nezaměnitelný vzhled.

Podle situace na stavbě je prováděno připevnění na stropní desku shora, ze strany popřípadě na stěnu, na parapety nebo schodnice. Vzdálenost jednotlivých sloupků až do 2,40 m snižuje potřebu materiálu a urychluje osazení mříží. Snadnou manipulaci a nenáročnou práci umožňuje také malá hmotnost standardních mříží – necelých 20 kg. Montáž je přitom nekomplikovaná, rychlá a velmi bezpečná: sloupky se při vsazování do patky automaticky zajistí a mříže se jednoduše zavěsí.

PROKIT EP 110 může být nasazen také s jinými díly umožňujícími připevnění na bednění dle ČSN EN 12811.

Pro bezpečnostní systém PROKIT jsou k dispozici také další systémové díly: paleta, která značně usnadňuje logistiku a šroubovací pouzdro z umělé hmoty pro dočasné umístění konstrukčních dílů k železobetonové stropní desce.

Palety pro optimalizaci logistických procesů

Pro přepravu a skladování ochranných mříží jsou k dispozici speciální palety EP 100. Mříže se ve svislé pozici, ve které se montují na okraje stropních desek, zavěsí snadno a rychle do stojanu. To nabízí na jedné straně tu nejlepší možnost uložení, na straně druhé je tak zabráněno poškození mříží, neboť odpadá náročné otáčení nebo jejich stohování.

Do palety EP 110 se dá rychle a úsporně umístit až 25 kusů mříží, které se nakonec zajistí rámem a popruhy. Rozměry palety jsou optimalizované pro přepravu na nákladních vozidlech. Půdorysný rozměr odpovídá europaletě a navíc jsou palety stohovatelné.

Dalším velmi specifickým konstrukčním dílem je šroubovací pouzdro PERI, které slouží pro zašroubování do čerstvého betonu bezprostředně po betonáži bez nutnosti vrtání. Šroubovací pouzdro je vyrobeno z umělé hmoty a umožňuje připevnění stropní patky běžnými šrouby M16.

Systém PROKIT nabízí spolehlivé zabezpečení volných okrajů stropních desek proti pádu z výšky, což urychluje práci při realizaci hrubé stavby. Malý počet systémových konstrukčních dílů usnadňuje kromě montáže také logistiku a snižuje zásoby materiálu na stavbě.